Dárek, který má smysl. 📚Nechte se inspirovat.

Dárek, který má smysl. 📚Nechte se inspirovat.

Renáta Miltová
13.12.2022

Ať už sháníte dárek k Vánocům pro rodiče, přátele, partnera/ku, kolegu nebo kolegyni či třeba pro sebe, my víme, jak stresující to občas může být. Výběr toho perfektního dárku není jen tak. My jsme tu, abychom vám pomohli. Náš management společně s majiteli sepsali jejich ideální výběr knih pro ty, kteří chtějí růst, vzdělávat se a zlepšovat – ať už v pracovním či osobním životě. 

Nahlédnutí do světa byznysu 🤝

Pokud někoho z okolí zajímá právě byznys a také to, jak se v tomto neustále se měnícím oboru zlepšovat, majitel Honza Laibl doporučuje knihy, které pomohou. Už samotné názvy napovídají to, že jde o důkladné rozpitvání procesů obchodničiny a vy jistě nebudete zklamaní. Jedná se o knihu Umění prodávat, kde se dozvíte především o konzultačním prodeji a metodách uzavírání obchodu.

Dalším doporučením od Honzy je kniha Skvělý obchodník od Keith Rosen, která je praktickým zdrojem pro trénink obchodních dovedností pro všechny manažery, obchodníky, vedoucí pracovníky či podnikatele. Skvěle popisuje to, jak využít potenciálu prodejního týmu a udržet si ty nejlepší pracovníky ve firmě. 

Kniha Nejlepší obchodník na světě od Og Mandino na doporučení od Petra Bernadiče zas může pomoci jak začátečníkům tak profesionálním obchodníkům. Jde o praktický, vynalézavý a užitečný nástroj pro výuku prodávání jakožto profese. 

Simona Sinka asi znáte. Jeho motivační videa se stala světovým fenoménem a neuvěřitelné know how z oblasti osobního i firemního rozvoje distribuuje pomocí jeho knih. Tou nejvýznamnější je kniha Začněte s PROČ, kde se zaměřil na to, co mají úspěšní lidé společného. Název knihy napovídá, na co při svém výzkumu přišel a vy tak neotálejte a najděte i své PROČ. Knihu doporučuje Petr Bernadič. 

Díky knize Vítězové nikdy nepodvádějí můžete nahlédnout do světa morálky, cti, rizika, finanční výpomoci a odpovědnosti v byznysu. Celá kniha vypráví o síle morálky a o tom, jak se prosadit – eticky a se ctí. Knihu doporučuje Petr Bernadič. 

Pokud podnikáte nebo právě někdo z vašich blízkých, pak by vám neměla chybět kniha – Podnikatelský mýtus, kterou doporučuje náš marketingový manažer, Michal Král. Kniha vysvětluje a poukazuje na to, jak z obyčejné firmy udělat úspěšný byznys a vy se tak můžete vyhnout problémům, které pohltí 80 % firem na jejich začátcích. 

Jste ve vedoucí pozici a s rolí manažera, leadera nebo vedoucího pracovníka někdy trochu bojujete? Pak doporučujeme knihu Charakter jako předpoklad úspěchu od Henry Cloud. Kniha vám vyjasní to, jak se ve vedoucí pozici chovat, jak byste měli být vnímáni vašimi zaměstnanci a jak si nastavit jasné hranice. 

Velmi čtivou a neobvyklou knížkou je The Go-Giver (Dej a bude ti dáno) od autora John David Mann, kterou vřele doporučuje Dan Musil. Kniha je napsaná jako příběh ambiciózního muže, který touží po úspěchu. Celou knihou vás tak bude provázet jeho neúmorný styl myšlení, jeho strasti a vy se snadno celým příběhem můžete nechat inspirovat. 

Pokud jako obchodníci bojujete s rozmanitostí celého procesu prodeje, vřele doporučujeme knihu Bonboniéra pro obchodníky, kde se autor knihy náš Jan Laibl rozepsal o svých zkušenostech ze světa obchodu a vy se tak můžete nechat inspirovat při další interakci se zákazníkem. Tuto knihu doporučuji já, HR manažerka Renata Miltová

Time management ⏰

Pokud ještě v oblasti time-managementu nemáte vyhráno a chcete se stát efektivními lidmi a pochopit hodnotu času – Eduard Hlava doporučuje knihu  Čtyři tisíce týdnu, která boří všechny mýty o plánování času. Díky knize můžete nahlédnout pod pokličku i historii naší zaneprázdněnosti a autor knihy Oliver Burkeman si v knize nebere žádné servítky. Díky knize snadno prozřete k tomu, že nikdo z nás není nesmrtelný a jak moc záleží na tom, čím náš omezený čas na této planetě strávíme. Pokud na vás tedy doposud žádné tipy na efektivitu a produktivitu nefungovaly, kniha by rozhodně neměla chybět ve vašich knihovnách. 

Když už jsme u té efektivity a time-managementu, určitě nesmíme zapomenout zmínit další knihu, která seznamuje se základními principy efektivního života. Kniha 7 návyků skutečně efektivních lidí vysvětluje, proč nějací lidé mají spoustu času na všechno, zvládají i nezvládnutelné a proč jiní naopak bojují se zaplněnými to-do listy a nikdy nic nestíhají. 

Vybudujte návyky, které vám změní život 👍🏻

Kniha, která obletěla svět. Atomové návyky od James Clear získala ocenění New York Times bestseller a je jasné proč. Forma knihy je naprosto jasně srozumitelná i obyčejným smrtelníkům a soustředí se na to nejdůležitější – každá změna je v našich rukách. James Clear vzal to nejlepší know how z biologie, neurologie a psychologie a vy tak snadno můžete začít aplikovat jeho tipy do praxe a vybudovat tak návyky, které vám pomohou být lepším člověkem den po dni. Knihu vřele doporučuje manažerka společnosti Péče pro zákazníky Daniela Jurašíková. 

Nestačí? 

Nevybrali jste si ze seznamu nic? Mrkněte ještě na další tipy: 

Ať už vyberete k Vánocům cokoliv, nezapomínejte na to, že Vánoce o dárcích nejsou, tak se tím moc nestresujte. Především si užijte čas s vašimi blízkými a za celý tým Channel Partners vám přejeme co nejpohodovější svátky a do nového roku hlavně to zdraví. 🙂

HR Manažerka

Renča 💙

Sdílet článek
Facebook
Twitter
LinkedIn
Blog

Další novinky a aktuality

Květnová porada v duchu pálení čarodějnic

Renáta Miltová
30.05.2024
Celý tým Channel Partners Holdingu se sešel na celofiremní poradě, kterou jsme spojili s opékáním buřtů.🔥 Byla to...

Vzhůru do moderní budoucnosti – stěhujeme se do nových kanceláří

Renáta Miltová
19.03.2024
A je to! Jsme na nové adrese. Po několika letech jsme se rozhodli přestěhovat do modernějších prostor, které...