Firemní kultura jako klíč k úspěchu firmy

Firemní kultura jako klíč k úspěchu firmy

Renáta Miltová
08.03.2023

Firemní kultura hraje velkou roli ve výkonnosti společnosti a spokojenosti zaměstnanců. Co to, ale vůbec znamená? 

Firemní kultura jsou hodnoty dané firmy, jejich zvyklosti a pak především vize společnosti. Kultura organizace ovlivňuje, jak se lidé ve společnosti cítí, jak se s nimi zachází, jaké jsou společenské normy a jaký je vztah mezi zaměstnanci a vedením.

Proč je firemní kultura důležitá?

Firemní kultura má mnoho výhod. V první řadě hraje velkou roli při náborovém procesu a udržení talentovaných zaměstnanců. Lidé chtějí pracovat pro společnost, se kterou sdílí stejné hodnoty a vizi.  

Pokud má společnost zdravě fungující kulturu, zaměstnanci se cítí motivovaní a loajální vůči firmě, což vede k většímu nasazení a výkonu.

Jak kulturu tvořit? 

Vytvoření firemní kultury je dlouhodobý proces. Nejprve je důležité mít jasnou vizi a hodnoty a integrovat je do všech aspektů společnosti, včetně náboru, vzdělávání, tréninku zaměstnanců a zpětné vazby. Důležitým aspektem k tvoření pozitivní firemní kultury je také komunikace a to jak od vedení k zaměstnancům, tak i naopak. Vytváření prostředí, kde je otevřená komunikace klíčová, pomáhá k silné firemní kultuře a to bez debat.  

Podpora zaměstnanců 

Dalším stěžejním prvkem ve firemní kultuře je podpora zaměstnanců a to jak jejich dovedností a schopností, tak i rovnováhy mezi pracovním a osobním životem. Zaměstnanci by také měli být jasně informování o cílech a směru společnosti a o tom, jak jejich práce těmto cílům přispívá. 

Vedení musí jít příkladem 

Aby byla firemní kultura úspěšná, je důležité, aby vedení společnosti šlo příkladem. Podpora zaměstnanců v jejich rozvoji, pořádání teambuildingů, vyžadování zpětné vazby od zaměstnanců – to jsou jedním z mnoha příkladů, jak by to mělo vypadat. 

Jak jste na tom s firemní kulturou vy? Cítíte se ve své práci spokojení? Jste dostatečně podporováni vedením? Pokud ne, prohlédněte si naše volné pozice, protože u nás je firemní kultura nastavená správně a neustále se jí snažíme zlepšovat. 

S pozdravem 

vaše HR manažerka 

Renča

Sdílet článek
Facebook
Twitter
LinkedIn
Blog

Další novinky a aktuality

Květnová porada v duchu pálení čarodějnic

Renáta Miltová
30.05.2024
Celý tým Channel Partners Holdingu se sešel na celofiremní poradě, kterou jsme spojili s opékáním buřtů.🔥 Byla to...

Vzhůru do moderní budoucnosti – stěhujeme se do nových kanceláří

Renáta Miltová
19.03.2024
A je to! Jsme na nové adrese. Po několika letech jsme se rozhodli přestěhovat do modernějších prostor, které...