Hodnota LinkedIn profilu. Proč je důležité mít kompletní a aktuální profil? 

Hodnota LinkedIn profilu. Proč je důležité mít kompletní a aktuální profil? 

Renáta Miltová
22.02.2023

Pokud si hledáte novou práci, nebo se snažíte vybudovat povědomí, ať už o vás samotných, případně pak nějaké vaší značce, LinkedIn je naprostou nutností. Navíc je to perfektní platforma k budování kontaktů, které se vám dřív či později mohou hodit. 

Jak si tedy udělat skvělý LinkedIn profil, co na síť sdílet, a jak si můžete nastavit upozornění na novou práci, která by vás zajímala? 

První dojem 

První dojem je vždy důležitý, ať už osobně nebo právě na sociálních sítích. Proto si pamatujte, že je třeba mít na profilu vhodnou, profesionálně vypadající profilovou fotku. Je třeba si uvědomit, že Linkedin je sítí profesní a nikdo tam nechodí hledat vaše fotky z dovolené, ale spíše hledá informace z vašeho profesního života. 

Kvalitně vyplněný profil 

Ve vašem LinkedIn profilu zadávejte pouze pravdivé a relevantní informace. Pokud zrovna nehledáte práci v pohostinství, nemusíte vyplňovat vaši první brigádu v restauraci, když vám bylo 15. Myslete na to, že profil musí odpovídat vaší “cílové skupině,” zodpovězte si tedy otázku: “koho chci, aby profil zaujmul” a podle toho se řiďte. 

To samé platí i pro jazyk, v jakém profil vyplňujete. Pokud se pohybujete pouze na českém trhu, vyplňte profil v českém jazyce, pokud se však orientujete i na mezinárodní trh, profil si udělejte v angličtině. Případně pak můžete mít i dvojjazyčnou verzi vašeho profilu. 

Buďte aktivní 

Bez práce nejsou koláče. Pokud tedy nebudete pravidelně sdílet příspěvky, aktivně se zapojovat do konverzací a spojovat se s dalšími kontakty, moc toho s pouhým profilem nezmůžete. Snažte se sdílet váš profesní život, profesní akce, kde jste byli, a jaké jste z toho měli pocity, kde se vzděláváte, co čtete… Zkrátka cokoliv, co se týká vašeho profesního růstu či vaší práce jako takové. 

Nastavte si upozornění

LinkedIn umožňuje nastavení upozornění na volné pozice a to podle vašich zkušeností a preferencí, které máte. Vám pak budou chodit pravidelná upozornění hned, jak LinkedIn najde shodu s vašimi preferencemi a nabízenou prací. Upozornění si můžete zapnout v nastavení vašeho profilu. 

Hledáte teď zrovna práci? Podívejte se na naše volné pozice a pojďte pracovat do týmu, kde prodávají lidé lidem. https://karieraunas.cz/volne-pozice

Zrovna teď sháníme 

Těšíme se na vás, 

Vaše HR manažerka 

Renča 


Sdílet článek
Facebook
Twitter
LinkedIn
Blog

Další novinky a aktuality

Energie během dne. Jak si jí udržet co nejdéle?

Renáta Miltová
18.09.2023
Není asi žádným překvapením, ani novým zjištěním, že nám energie během dne kolísá. Energie je nepostradatelným prvkem, který...

Oživte svůj životopis. Zaujměte na první pohled 🤩

Renáta Miltová
08.09.2023
Životopis je nedílnou součástí v procesu hledání práce a je prostředkem prvního dojmu, který děláte na vašeho potenciálního...