Jak efektivně naplánovat svůj den: kroky k produktivnějšímu využití času ⏰

Jak efektivně naplánovat svůj den: kroky k produktivnějšímu využití času ⏰

Renáta Miltová
03.02.2023

Plánování dne je klíčem k efektivnějšímu využití času a vaší produktivitě. S přibývajícími úkoly, povinnostmi a zodpovědností se můžeme často ztrácet v tom, co je opravdu důležité a snadno se může dostavit stres z nabalujících se úkolů. 

Jak se tedy naučit prioritizovat a plánovat den? 

  • Úkoly na celý týden 🏁

Lidé mají často pocit, že všechno musí zvládnout za jeden den a nepřemýšlí dlouhodobě, a to alespoň v rámci celého týdne. Zkuste si tedy rozplánovat aktivity tak, aby vám pokryly celý pracovní týden. Pokud si sepíšete jen dlouhý seznam a nebudete vědět, co kdy dělat, docílíte opačného výsledku a úkoly spíše budou přibývat než ubývat. 

  • Určete si priority 🚀

V seznamu úkolů si vyberte na každý den pouhé 3 priority, které za ten den stihnete odbavit a na ty se soustřeďte. To, co stihnete navíc bude jen skvělý bonus. Vyberte si takové priority, které opravdu spěchají a třeba na nich stojí další odvíjející se úkoly. 

  • Začněte s nejdůležitějším úkolem❗️

Pokud jste si určili priority na den a stále nevíte, kde začít, rozdělte si úkoly na “nutné” a “důležité.” Nutné úkoly jsou ty, které musí být dokončeny jako první, protože na ně např. někdo čeká, odvíjí se od nich další úkoly, nebo se bez jejich dokončení nemůžete hnout dál. 

Zatímco důležité úkoly jsou ty, které jsou sice prioritní, ale mohou být odbaveny později a to hned po těch “nutných.”

  • Časové bloky ⚙️

Rozdělte si svůj den do časových bloků a plánujte, kdy budete věnovat čas jednotlivým úkolům. Zkuste si zaznamenat všechny stěžejní aktivity každého dne. Máte třeba v kalendáři to, že každý den strávíte hodinku na obědě? I to si zaznamenejte a získejte tím realističtější obrázek toho, co všechno během jednoho dne zvládnete stihnout. Nezapomeňte také zaznamenat kvalitní přestávky, kdy si od práce mentálně odpočinete. 

  • Flexibilita 🧘‍♀️

Nenechte se zmást. To, že si naplánujete jednotlivé aktivity do časových bloků, určíte si prioritní úkoly na každý den a dokonce si poznamenáte v kalendáři i vaše obědové pauzy a jiné přestávky, ještě nic neznamená. Myslete na to, že nejste stroj a snažte se i tak být trochu flexibilnější a nezhroutit se z toho, že každý den nevyšel podle plánu. Buďte připraveni na neočekávané události a přizpůsobte svůj plán v případě potřeby. 

Použitím těchto kroků při plánování vašeho dne můžete zlepšit svou produktivitu a zajistit, že stihnete vše, co je potřeba. Důležité je však se vyhýbat přetížení a nezapomínat na důležité odpočinkové aktivity, jako je spánek, jídlo a cvičení. Hodně štěstí při plánování. 

HR Manažerka 

Renča

Sdílet článek
Facebook
Twitter
LinkedIn
Blog

Další novinky a aktuality

Květnová porada v duchu pálení čarodějnic

Renáta Miltová
30.05.2024
Celý tým Channel Partners Holdingu se sešel na celofiremní poradě, kterou jsme spojili s opékáním buřtů.🔥 Byla to...

Vzhůru do moderní budoucnosti – stěhujeme se do nových kanceláří

Renáta Miltová
19.03.2024
A je to! Jsme na nové adrese. Po několika letech jsme se rozhodli přestěhovat do modernějších prostor, které...