Jak excelovat v nové práci? 5 kroků k úspěšnému začátku. 🚀

Jak excelovat v nové práci? 5 kroků k úspěšnému začátku. 🚀

Renáta Miltová
17.02.2023

Čeká vás začátek v nové práci? Všechny začátky jsou náročné, u nové práce to platí dvojnásob. Jak se můžete na nový start připravit a na co je potřeba myslet?

Podívejte se na našich 5 tipů, jak to zvládnout s přehledem. 

  1. Zanechte dobrý první dojem. Snadno se to řekne, hůře pak udělá. Při prvním setkání s kolegy se snažte být co nejvíce přátelští a otevření. Buďte sami sebou a nebojte se představit, říct něco o sobě a svých zájmech. To může pomoci budovat vztahy s ostatními zaměstnanci.
  1. Dobře se připravte na novou práci. Pokud jste dostali manuál, nebo jakékoliv jiné materiály, dobře je nastudujte. Buďte zvědaví a doptávejte se na cokoliv, co vám není jasné. 
  1. Snažte se pozorně naslouchat svým kolegům a nadřízeným. To vám dobře pomůže pochopit, jak to v dané společnosti chodí a jaké jsou hlavní priority. 
  1. Prvních pár dnů buďte spíše pozorovatelem. Sledujte jaké mezi sebou mají vaši noví kolegové vztahy, jak spolu hovoří a jaké mají zvyklosti. 
  1. Ačkoliv jste třeba dělali spoustu věcí v bývalé práci jinak, snažte se zvyknout na nové postupy. Pokud v průběhu dalších týdnů zjistíte, že by se současné postupy mohly zlepšit, určitě navrhněte nové řešení, počkejte však s návrhem, dokud nebudete mít jistotu, že je to opravdu výhodnější řešení. 

Držíme vám palce a hodně štěstí do nového začátku. 

Vaše HR manažerka 

Renča 

Sdílet článek
Facebook
Twitter
LinkedIn
Blog

Další novinky a aktuality

Energie během dne. Jak si jí udržet co nejdéle?

Renáta Miltová
18.09.2023
Není asi žádným překvapením, ani novým zjištěním, že nám energie během dne kolísá. Energie je nepostradatelným prvkem, který...

Oživte svůj životopis. Zaujměte na první pohled 🤩

Renáta Miltová
08.09.2023
Životopis je nedílnou součástí v procesu hledání práce a je prostředkem prvního dojmu, který děláte na vašeho potenciálního...