Jak najít v práci flow a prožívat každodenní úkoly s radostí

Jak najít v práci flow a prožívat každodenní úkoly s radostí

Renáta Miltová
07.06.2023

Znáte ten pocit, když odbavujete jeden úkol za druhým? Když vám to jde od ruky a vy úplně zapomenete na čas? Tento stav se nazývá flow a je to jeden z nejproduktivnějších stavů, který můžete zažít. 

Že ho moc často nezažíváte? Přinášíme vám několik tipů, jak stavu flow dosáhnout. 

1️⃣ Smysl práce a motivace

Pokud děláte něco, co vás nebaví a jste extrémně demotivovaní práci vůbec začít, do stavu flow se budete dostávat těžko. Může to být pouze období, kdy jste unavení, neinspirovaní, protože se toho na vás nahrnulo příliš. Jediná možnost, jak se z tohoto stavu dostat je si dát opravdovou pauzu. Ano, i když váš to-do list přetéká. Pokud demotivovací trpíte dlouhodobě, možná je čas na změnu práce nebo se nebojte obrátit na odbornou pomoc.

K opravdové produktivitě totiž potřebujete jasný smysl a motivaci. Zkuste si zvědomit, proč je pro vás práce důležitá a jak přispívá k vaší budoucí vizi (případně k vizi vaší firmy). Pokud budete mít silnou motivaci, práce se stává mnohem příjemnější a stav flow nastane mnohem snadněji. 

2️⃣ Jasné cíle, jasné to-do 

Ještě předtím, než se do práce pustíte, stanovte si jasné cíle, které chcete během dne dokončit. Doporučujeme metodu 3+1 priorit. Až když budete mít jasně definované a stanovené úkoly, budou se vám mnohem lépe a rychleji odbavovat. Myslete také na to, aby byly realistické a nedávali jste si sami na sebe příliš velké nároky. 

TIP Pokud před sebou máte větší úkol – např. reporting celého čtvrtletí – rozdělte si ho na dílčí, menší úkoly, které se vám budou odbavovat snadněji a vy k nim nezískáte averzi. 

3️⃣ Vhodné prostředí pro flow 

Pokud pracujete v hlučném prostředí, pořiďte si např. sluchátka s potlačením hluku, které jistě využijete i mimo kancelář. Minimalizováním rušivých elementů zvyšujete šanci, že se do stavu flow dostanete snadněji a že v něm déle vydržíte. Ujistěte se také, že máte po ruce všechny potřebné materiály, abyste nemuseli zbytečně přerušovat práci. 

TIP Co se týká vašeho mobilního telefonu, ten doporučujeme odložit mimo váš dosah, pokud ho však k práci potřebujete, přepněte jej do režimu “nerušit.”

Nalezení stavu flow není ždy snadné a neočekávejte, že budete flow prožívat každý den. Buďte trpěliví a otevření novým přístupům. Pevně věříme, že s našimi tipy to však půjde zas o trochu lépe. 

Držíme palce. 

Vaše HR manažerka 


Renča 

Sdílet článek
Facebook
Twitter
LinkedIn
Blog

Další novinky a aktuality

Květnová porada v duchu pálení čarodějnic

Renáta Miltová
30.05.2024
Celý tým Channel Partners Holdingu se sešel na celofiremní poradě, kterou jsme spojili s opékáním buřtů.🔥 Byla to...

Vzhůru do moderní budoucnosti – stěhujeme se do nových kanceláří

Renáta Miltová
19.03.2024
A je to! Jsme na nové adrese. Po několika letech jsme se rozhodli přestěhovat do modernějších prostor, které...