Jak si najít novou práci?

Jak si najít novou práci?

Renáta Miltová
19.01.2023

Hledáte novou práci a nevíte kde začít? Sepsali jsme pro vás tipy, které vám pomohou ve výběru vaší vysněné práce. 

Takzvaně za lepším odchází mnoho lidí z různých důvodů a není se za co stydět. Možná vás už vaše současná práce nenaplňuje, neposouváte se dál, nevyhovují vám rutinní úkoly, nebo se zkrátka ve vaší pozici dál nevidíte. Ať už je to cokoliv, zasloužíte si víc.  

Jak začít s hledáním nové práce? 🕵🏻

Začněte jednoduše a to tím, že rozhodíte své networkingové sítě. Zeptejte se svých blízkých, případně i vašich kolegů a pomalu zjišťujte, zda se vám něco nenaskytne tímto způsobem. Jak se říká – “líná huba, holý neštěstí,” tak nedopusťte, aby vám ideální příležitost proběhla mezi prsty. 

Aktualizujte si své CV a LinkedIn profil

Dopište si vaše zkušenosti na životopis a aktualizujte si váš LinkedIn profil. Pokud LinkedIn profil nemáte, doporučujeme si ho založit. Skvěle funguje právě při hledání práce a váš profil bude vaším online životopisem. 

Dbejte na to, ať dostatečně popíšete vaše zkušenosti a to hlavně tak, abyste ukázali veškeré úkoly, které máte nebo jste měli na starosti a to v každé vaší pozici. 

TIP 

LinkedIn umožňuje nastavení upozornění na vámi požadovanou práci. V hlavní liště klikněte na “Práce” a poté si nastavte libovolné upozornění na pracovní příležitosti, které by vám vyhovovaly. Ty vám pak budou chodit přímo do vašeho e-mailu. 

Jak najít práci, která vás bude bavit? 💙

Pokud si nejste jistí, co vlastně chcete dělat a jaká práce by vás bavila, zkuste si sepsat v čem jste dobří a jaký druh práce si užíváte nejvíc. Co vás motivuje a co naopak brzdí? Stáhněte si “Osobní rozvojový plán” zcela zdarma, který vám může pomoci zjistit odpovědi na vaše otázky. Pokud zjistíte, že si k vaší vysněné práci potřebujete doplnit nějaké dovednosti nebo znalosti, “Osobní rozvojový plán” vám pomůže si je osvojit.

Kde hledat novou práci? 

Pokud máte vysněnou firmu, kde byste chtěli pracovat, prohlédněte si i jejich webové stránky, protože spousta firem si recruiting dělá samo a na webových stránkách třetích stran byste je hledali jen stěží. Pokud zrovna nikoho nehledají, i tak stojí za to jim napsat a projevit zájem. Proaktivita se totiž opravdu cení. 

Volbou mnoha recruiterů i zájemců o práci bývají tyto platformy 

a další. 

Podívejte se i na volné pozice v našem holdingu. U nás si zaměstnanců vážíme a dopřáváme jim zasloužený prostor pro růst. karieraunas.cz/volne-pozice 

Sdílet článek
Facebook
Twitter
LinkedIn
Blog

Další novinky a aktuality

Vzhůru do moderní budoucnosti – stěhujeme se do nových kanceláří

Renáta Miltová
19.03.2024
A je to! Jsme na nové adrese. Po několika letech jsme se rozhodli přestěhovat do modernějších prostor, které...

Ocenění našich kolegů

Renáta Miltová
15.01.2024
Naši kolegové jsou pro nás klíčoví a vždycky se snažíme ocenit jejich úsilí odpovídajícím způsobem. I letošní konec...