Klíčové vlastnosti a dovednosti, které hledají zaměstnavatelé u nových kandidátů.

Klíčové vlastnosti a dovednosti, které hledají zaměstnavatelé u nových kandidátů.

Renáta Miltová
31.03.2023

Co hledají zaměstnavatelé u kandidátů na nové pozice? Čím se můžete odlišit, co je extrémně důležité a co naopak není až tak moc potřeba? 

Nový člověk do týmu 

Při hledání nového člověka do týmu se zaměstnavatelé dívají nejen na schopnosti a odborné kvalifikace, ale také na osobnost člověka a celkové charakterové vlastnosti. V současné době začla převládat touha po tzv. soft skills, tedy měkké dovednosti jako je například komunikace, empatie, asertivita, samostatnost a další. Narozdíl od těch “hard” dovedností (počítačové, účetní, jazykové, analytické a další) se totiž dají hůře naučit. Zaměstnavatel vás mnohem radši naučí nastavování online marketingových kampaní, než aby vás učil týmové práce, komunikace a empatie – to se totiž učí mnohem hůře. 

Budťe zodpovědní 

Klíčovou vlastností je zodpovědnost. Zaměstnavatelé hledají kandidáty, kteří jsou schopni převzít zodpovědnost za svou práci a dodržovat termíny. Pokud jako člověk máte povahu být odpovědní, plníte své povinnosti a úkoly s pečlivostí a svědomitostí – máte napůl vyhráno. 

Schopnost spolupráce 

Jak už bylo zmíněno, schopnost spolupráce je jedna z měkkých dovedností, která se nedá jen tak naučit. Jako součást týmu budete chtě nechtě muset spolupracovat na různých úkolech s ostatními členy a přispívat tak k dosažení společného cíle. Pokud se spoluprací s ostatními lidmi nemáte problém a dokážete dělat kompromisy, může to být pro vás velkou výhodou. 

Výkonnost 

Musí nám být jasné, že zaměstnavatelé neustále hledají možnosti zefektivnění práce. Hledají proto kandidáty, kteří mají silné pracovní zázemí a jsou schopni pracovat efektivně a produktivně. Schopnost dosahovat vysokých výkonů a dodržovat stanovené cíle je klíčová pro úspěch v jakékoliv pracovní pozici.

Podívejte se na jaké pozice teď přijímáme my a neváhejte se nám ozvat. https://karieraunas.cz/volne-pozice 

Sdílet článek
Facebook
Twitter
LinkedIn
Blog

Další novinky a aktuality

Ocenění našich kolegů

Renáta Miltová
15.01.2024
Naši kolegové jsou pro nás klíčoví a vždycky se snažíme ocenit jejich úsilí odpovídajícím způsobem. I letošní konec...

Vánoce u nás – jak jsme slavili letos?

Renáta Miltová
27.12.2023
Rok se s rokem sešel a my se sešli také. Letošní firemní vánoční večírek jsme netradičně uspořádali v...