Léto jinak. Jak mít produktivní a přitom odpočinkové léto?

Léto jinak. Jak mít produktivní a přitom odpočinkové léto?

Renáta Miltová
20.06.2023

Léto je období odpočinku. S tím nejde nic než souhlasit. Období dovolených, teplých, dlouhých večerů a horkých dnů navádí k pořádnému lenošení a vy se ani nenadějete a už budete opět v plném zápřahu. Jak využít času v létě na maximum a to tak, abyste našli ten perfektní balanc mezi odpočinkem a produktivitou? 

Stanovte si cíle 

Možná už něco na všem to-do listu dlouho odkládáte – teď je pravý čas to napravit. Využijte volnějšího režimu k tomu, abyste se s těmito úkoly vypořádali a snížili tak svůj stres a zatížení. Nebojte se být i ambiciózními a klidně si sepište seznam cílů, kterých byste chtěli dosáhnout. To může být cokoliv od osobního rozvoje, až po dokončení nějakého projektu. 

Plánujte

Ani se nenadějete a už tu bude opět září a plný zápřah v práci. Léto je sice neformální období, ale to neznamená, že byste neměli mít plán. Vytvořte si denní nebo týdenní plán, který vám pomůže rozvrhnout svůj čas, který strávíte v práci a který naopak budete věnovat jiným aktivitám a relaxaci. Budete tak mít lepší představu o tom, jak využít svůj čas efektivně.

Osobní rozvoj 

Možná že máte uložený ten jeden podcast, co si chcete už hrozně dlouho pustit, ale ještě nebyla příležitost. Možná už vám od Vánoc leží knížka na poličce a vy se k ní ne a ne dostat, nebo už sakra dlouho přemýšlíte nad tím, že si koupíte nějaký online kurz. Ať je to cokoliv – pusťte se do toho. Léto je ideální příležitostí myslet také sami na sebe a rozvíjet se – ať už to plánujete udělat jakkoliv. 

Naberte energii

Lépe se to řekne, hůř dělá. Nicméně zkuste využít léto k tomu, že si opravdu odpočinete a to klidně i aktivně. Vyražte do přírody a hlavně to zkuste bez mobilu a jiných technologií. To, že se na chvilku ‚‚odpojíte‘‘ a nebudete myslet na práci, vás může přivést na jiné myšlenky a kdo ví – třeba vám to pomůže ve vaší kreativitě a přijdete na nové nápady. Čerstvý vzduch dělá divy. 

Přeji vám co nejkrásnější a pohodově aktivní léto. 

Vaše HR manažerka 

Renča

Sdílet článek
Facebook
Twitter
LinkedIn
Blog

Další novinky a aktuality

Ocenění našich kolegů

Renáta Miltová
15.01.2024
Naši kolegové jsou pro nás klíčoví a vždycky se snažíme ocenit jejich úsilí odpovídajícím způsobem. I letošní konec...

Vánoce u nás – jak jsme slavili letos?

Renáta Miltová
27.12.2023
Rok se s rokem sešel a my se sešli také. Letošní firemní vánoční večírek jsme netradičně uspořádali v...