Oživte svůj životopis. Zaujměte na první pohled 🤩

Oživte svůj životopis. Zaujměte na první pohled 🤩

Renáta Miltová
08.09.2023

Životopis je nedílnou součástí v procesu hledání práce a je prostředkem prvního dojmu, který děláte na vašeho potenciálního zaměstnavatele. Jak tedy vyniknout před ostatními a jak ho (i třeba díky nejrůznějším moderním technologiím) oživit? 

Aktualizujte 

Design jde dopředu a pokud jste si poprvé dělali životopis ve Word dokumentu v roce 2000, tak je čas na pořádný update. Podívejte se na inspiraci do nejrůznějších šablon a to např. v rámci Canvy, kde bezplatně můžete využít stovky návrhů. 

Ačkoliv to není nutné, určitě doporučujeme zahrnout ve vašem životopise i fotografii, kdy si vás pak zaměstnavatel může lépe zapamatovat. 

Nezapomeňte i na vhodnou personalizaci vašeho CV pro danou pozici, na kterou se hlásíte. Tedy, pokud se hlásíte na pozici obchodníka, není nutné na životopise zmiňovat vaši předchozí zkušenost jako táborový instruktor. 

Moderní vychytávky 

Jednou z moderních a efektivních metod je začlenit QR kódy na váš životopis. Ty dodají vašemu životopisu interaktivitu a poskytnou potenciálním zaměstnavatelům rychlý a snadný přístup k vašim ukázkám práce, portfoliu nebo dalším relevantním informacím.

Jak integrovat QR kódy? 

 • Ukázky práce: Jedním z nejčastějších způsobů využití QR kódu je propojení na ukázky vaší práce. Například, pokud jste grafický designér, QR kód může vést na galerii vašich designů. To umožňuje zaměstnavateli prozkoumat vaše dovednosti a kvalitu vaší práce a to rychle a efektivně.
 • Video představení: QR kód může odkazovat na krátké video, ve kterém se můžete představit a podrobněji popsat své dovednosti a zkušenosti. To může být mnohem osobnější a přesvědčivější, než statický papírový životopis.
 • Webová stránka: Pokud máte osobní webovou stránku nebo blog, QR kód může být propojen na tuto stránku, kde mohou zaměstnavatelé získat více informací o vás a vašem profesním rozvoji.

Jak QR kódy generovat? 

Kvalitním a rychlým nástrojem je opět Canva, kde vám jedna z aplikací umožní rychle a jednoduše vygenerovat kód jaký potřebujete. Dalšími nástroji však mohou být i QRFY, My QR code nebo třeba QRGenerátor.  

10 obecných zásad vašeho CV 

 1. Pište jasně a stručně 
 2. Zvolte přehledný design 
 3. Zmiňte pouze relevantní věci 
 4. Nelžete o vašich zkušenostech 
 5. Zahrňte i váš kontakt
 6. Mimo pracovní zkušenosti zahrňte i vaše vzdělání 
 7. Používejte jen takové barvy designu, kde bude jasně vidět text 
 8. Udržujte životopis dlouhý max. dvě stránky 
 9. Zmiňte i vaše dovednosti nebo speciální ocenění 
 10. Uveďte kontakt na reference z vašich minulých zaměstnáních 

S dodržením těchto pravidel a případné modernizaci vašeho životopisu můžete předejít konkurenci a zaujmout budoucího zaměstnavatele mnohem lépe. Hodně štěstí. 

Vaše HR manažerka 

Renča 

Sdílet článek
Facebook
Twitter
LinkedIn
Blog

Další novinky a aktuality

Vzhůru do moderní budoucnosti – stěhujeme se do nových kanceláří

Renáta Miltová
19.03.2024
A je to! Jsme na nové adrese. Po několika letech jsme se rozhodli přestěhovat do modernějších prostor, které...

Ocenění našich kolegů

Renáta Miltová
15.01.2024
Naši kolegové jsou pro nás klíčoví a vždycky se snažíme ocenit jejich úsilí odpovídajícím způsobem. I letošní konec...