Produktivnější práce díky správným přestávkám 🧘🏻‍♂️

Produktivnější práce díky správným přestávkám 🧘🏻‍♂️

Renáta Miltová
09.02.2023

Jste zaneprázdnění v práci? Množí se vám úkoly a vy bez přestávky pracujete několik hodin v kuse? Víte, jak si udělat kvalitní přestávku a to tak, abyste načerpali novou energii? 

Kvalitní přestávky v práci jsou důležité pro naši fyzickou a psychickou pohodu. Navíc ovlivňují vaši produktivitu a energii. Tyto pauzy by měly být příležitostí k odpočinku, ne k dalšímu pracovnímu vytížení.

Není přestávka jako přestávka 

To, že si během pracovního dne odběhnete udělat kávu a přitom vyřizujete e-maily na telefonu, se nedá počítat jako kvalitní přestávka. Nicméně to stejné platí, i když na telefonu projíždíte sociální sítě. Vašemu mozku dáváte neustále nové vjemy a tedy i při této “odpočinkové” aktivitě si váš mozek vůbec neodpočine. 

Zde je několik tipů pro to, jak si udělat opravdu kvalitní přestávku:

  • Vyhněte se technologiím. Snažte se během pauzy nekontrolovat telefon, počítač ani jiné zařízení. Tyto věci nás často nutí myslet na práci i v době odpočinku.
  • Jděte ven na čerstvý vzduch. Pokud je to možné, jděte ven na procházku nebo jen vyjděte před kancelář. Tato aktivita pomůže stimulovat krevní oběh a posílit energii.
  • Cvičte. Prostor pro krátké cvičení, jako je jóga nebo lehké protáhnutí, může být skvělým způsobem, jak se během pauzy uvolnit a nabrat energii
  • Meditujte. Meditace je skvělým způsobem, jak uvolnit vaši mysl a načerpat novou energii. Stačí na pár minut zavřít oči a zhluboka dýchat. Pokud jste meditaci nikdy nezkoušeli a nevíte, jak na to, skvělým pomocníkem může být třeba česká aplikace Calmio, kde najdete spoustu tzv. vedených meditací, které vás provedou celým procesem. Praktikováním meditace zlepšíte váš spánek, soustředění, zmírníte stres a celkově zlepšíte svoji psychickou odolnost. 
  • Dodržujte pitný režim. I to kolik toho vypijete má velký dopad na vaši energii a tím i vaši produktivitu. Pijte dostatek vody, abyste zůstali hydratovaní během dne.

Díky kvalitním přestávkám budete mít více energie a budete schopni se lépe věnovat svým úkolům a lépe se soustředit na práci. Vaše pauzy by měly být pravidelným rituálem v pracovním dni, abyste se udrželi produktivní a zdraví.

Přeji vám šťastný a produktivní den. 

HR Manažerka Renča

Sdílet článek
Facebook
Twitter
LinkedIn
Blog

Další novinky a aktuality

Květnová porada v duchu pálení čarodějnic

Renáta Miltová
30.05.2024
Celý tým Channel Partners Holdingu se sešel na celofiremní poradě, kterou jsme spojili s opékáním buřtů.🔥 Byla to...

Vzhůru do moderní budoucnosti – stěhujeme se do nových kanceláří

Renáta Miltová
19.03.2024
A je to! Jsme na nové adrese. Po několika letech jsme se rozhodli přestěhovat do modernějších prostor, které...