Produktivnější práce díky správným přestávkám 🧘🏻‍♂️

Produktivnější práce díky správným přestávkám 🧘🏻‍♂️

Renáta Miltová
09.02.2023

Jste zaneprázdnění v práci? Množí se vám úkoly a vy bez přestávky pracujete několik hodin v kuse? Víte, jak si udělat kvalitní přestávku a to tak, abyste načerpali novou energii? 

Kvalitní přestávky v práci jsou důležité pro naši fyzickou a psychickou pohodu. Navíc ovlivňují vaši produktivitu a energii. Tyto pauzy by měly být příležitostí k odpočinku, ne k dalšímu pracovnímu vytížení.

Není přestávka jako přestávka 

To, že si během pracovního dne odběhnete udělat kávu a přitom vyřizujete e-maily na telefonu, se nedá počítat jako kvalitní přestávka. Nicméně to stejné platí, i když na telefonu projíždíte sociální sítě. Vašemu mozku dáváte neustále nové vjemy a tedy i při této “odpočinkové” aktivitě si váš mozek vůbec neodpočine. 

Zde je několik tipů pro to, jak si udělat opravdu kvalitní přestávku:

  • Vyhněte se technologiím. Snažte se během pauzy nekontrolovat telefon, počítač ani jiné zařízení. Tyto věci nás často nutí myslet na práci i v době odpočinku.
  • Jděte ven na čerstvý vzduch. Pokud je to možné, jděte ven na procházku nebo jen vyjděte před kancelář. Tato aktivita pomůže stimulovat krevní oběh a posílit energii.
  • Cvičte. Prostor pro krátké cvičení, jako je jóga nebo lehké protáhnutí, může být skvělým způsobem, jak se během pauzy uvolnit a nabrat energii
  • Meditujte. Meditace je skvělým způsobem, jak uvolnit vaši mysl a načerpat novou energii. Stačí na pár minut zavřít oči a zhluboka dýchat. Pokud jste meditaci nikdy nezkoušeli a nevíte, jak na to, skvělým pomocníkem může být třeba česká aplikace Calmio, kde najdete spoustu tzv. vedených meditací, které vás provedou celým procesem. Praktikováním meditace zlepšíte váš spánek, soustředění, zmírníte stres a celkově zlepšíte svoji psychickou odolnost. 
  • Dodržujte pitný režim. I to kolik toho vypijete má velký dopad na vaši energii a tím i vaši produktivitu. Pijte dostatek vody, abyste zůstali hydratovaní během dne.

Díky kvalitním přestávkám budete mít více energie a budete schopni se lépe věnovat svým úkolům a lépe se soustředit na práci. Vaše pauzy by měly být pravidelným rituálem v pracovním dni, abyste se udrželi produktivní a zdraví.

Přeji vám šťastný a produktivní den. 

HR Manažerka Renča

Sdílet článek
Facebook
Twitter
LinkedIn
Blog

Další novinky a aktuality

Energie během dne. Jak si jí udržet co nejdéle?

Renáta Miltová
18.09.2023
Není asi žádným překvapením, ani novým zjištěním, že nám energie během dne kolísá. Energie je nepostradatelným prvkem, který...

Oživte svůj životopis. Zaujměte na první pohled 🤩

Renáta Miltová
08.09.2023
Životopis je nedílnou součástí v procesu hledání práce a je prostředkem prvního dojmu, který děláte na vašeho potenciálního...