Změna kariéry. 5 tipů jak na to

Změna kariéry. 5 tipů jak na to

Renáta Miltová
03.07.2023

Trápíte se v současné pozici a uvažujete o změně kariéry? Už vás vaše práce nenaplňuje? 

Změna kariéry je výzvou, které mnoho lidí čelí během svého profesního života. Pokud jste se rozhodli vstoupit na novou dráhu, existuje několik praktických kroků, které vám mohou pomoci dosáhnout vašich cílů. Sepsali jsme pro vás 5 tipů, jak se připravit na změnu kariéry:

Sebereflexe 

Ještě předtím než se do změny pustíte, je třeba si uvědomit, že celý proces může být náročný a může trvat delší dobu. Proto si důkladně promyslete, zda do toho opravdu chcete investovat váš čas a peníze. Pakliže bude vaše odpověď jasné ANO, pak přichází na řadu sebereflexe nad vašimi schopnostmi a dovednostmi. Ujasnění těchto aspektů vám pomůže vybrat si novou kariéru, která bude lépe odpovídat vašim potřebám a aspiracím.

Relevantní kurzy a školení 

V dnešní době je toho na trhu spousta. Online platformy nabízejí širokou škálu kurzů v různých oblastech a vám nezbývá nic jiného než si vybrat. To může být někdy těžší než se zdá, proto první dejte na ověřené a známé vzdělávací platformy, kde máte jistotu, že obsah kurzů bude relevantní. 

Rekvalifikační kurzy 

Na trhu máte k dispozici i intenzivní rekvalifikační kurzy, které jsou speciálně navrženy pro lidi, kteří chtějí změnit kariéru. Tyto programy poskytují intenzivní vzdělávání a praxi zaměřenou na konkrétní oblasti a umožňují vám získat nové dovednosti v oboru, kterém chcete. Na rekvalifikační kurzy se můžete zeptat i na vašem úřadu práce. 

Mentoring a networking 

Nejsnáze se dostanete do nového oboru, když se budete bavit s lidmi, kteří se tam už pohybují. Choďte na konference, networkingové akce, různé semináře a webináře nebo si přímo najděte mentora, který by vám v kariérním posunu mohl pomoci. Mentor vám může poskytnout cenné rady a sdílet své zkušenosti z nové kariérní oblasti. 

Praktické zkušenosti 

Není nic cennějšího než zkušenosti z praxe. Hledejte tedy příležitosti, které vám umožní získat praxi v nové oblasti. To může zahrnovat stáže, dobrovolnickou práci nebo projektovou spolupráci. Praktické zkušenosti nejen posílí vaše dovednosti, ale také vám umožní prokázat váš zájem a oddanost nové kariéře.

Držím vám palce. 

Vaše HR manažerka 

Renča 

Sdílet článek
Facebook
Twitter
LinkedIn
Blog

Další novinky a aktuality

Vzhůru do moderní budoucnosti – stěhujeme se do nových kanceláří

Renáta Miltová
19.03.2024
A je to! Jsme na nové adrese. Po několika letech jsme se rozhodli přestěhovat do modernějších prostor, které...

Ocenění našich kolegů

Renáta Miltová
15.01.2024
Naši kolegové jsou pro nás klíčoví a vždycky se snažíme ocenit jejich úsilí odpovídajícím způsobem. I letošní konec...